Pielgrzymki

PIELGRZYMKA na LITWĘ

Suwałki – Kowno – Szydłów – Szawle – Wilno – Troki – Suchowola – Sokółka 

Termin: 16 – 20 czerwca 2017 r.

1 dzień – wyjazd z Tychów o godz. 04:00. Przejazd do Suwałk, zwiedzanie Klasztoru  Kamedułów, rejs statkiem ”TRYTON” (jedynym w Polsce specjalnie przebudowanym   i przygotowanym dla papieża Jana Pawła II)  po Jeziorze Wigry. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Suwałk, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu przejazd do Kowna i zwiedzanie Starego Miasta z ratuszem zwanym „Białym Łabędziem”, Katedry Piotra i Pawła, kościoła Wniebowzięcia MB nad Niemnem. Następnie przejazd do Szydłowa – miejsca pierwszych europejskich objawień Maryjnych. Następnie przejazd do Szawli na Górę Krzyży – słynna Litewska Golgota z ponad 100 tys. krzyży, nawiedzona przez Ojca Św. Jan Paweł II. Przyjazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Wilna śladami Świętych i Błogosławionych. W programie m.in.: Ostra Brama, Klasztor Bazylianów, Sobór Św. Ducha, kościół Św. Teresy i Św. Kazimierza, Plac Ratuszowy, Katedra Wileńska z kaplicą Św. Kazimierza i grobami królewskimi, Uniwersytet z kościołem  Św. Jana i Alumnat. Powrót na obiadokolacje i nocleg.

4 dzień – po śniadaniu dalsze zwiedzanie Wilna: Cmentarz na Rossie – Mauzoleum Marszałka i chwila zadumy na najsłynniejszej wileńskiej nekropolii (groby: Antoniego Wiwulskiego, Władysława Syrokomli, Joachima Lelewela, Euzebiusza Słowackiego), przejazd na Antokol: Kościół św. św. Piotra i Pawła – perła barokowej architektury. Następnie przejazd do Trok  i zwiedzanie  – dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego, zwiedzanie przepięknego XIV wiecznego zamku Witolda na wyspie jednego z jezior, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, ulica Karaimska i Kienesa – świątynia Karaimów. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Suchowoli. Wizyta w Izbie Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki oraz spacer po parku miejskim, gdzie znajduje się jego pomnik. Następnie przejazd do Sokółki – miejsca Cudu Eucharystycznego. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Tychów w późnych godzinach wieczornych.

 Cena: 1 050 zł

Świadczenia: Ø przejazd autokarem

Ø zakwaterowanie: 4 noclegów w hotelach

Ø wyżywienie: 4 śniadań, 4 obiadokolacji

Ø opieka pilota 

Ø opieka duszpasterza

Ø ubezpieczenie: KL i NNW, bagaż

Uwagi:

* Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestaw słuchawkowy,

  wjazdy do miast, miejscowych przewodników ok. 30 € + 50 zł  

* kolejność zwiedzania może ulec zmianie   

KONTAKT z o. Emilem: franciszkanie@tychyofm.pl (przy zapisie podajemy imię i nazwisko, adres zamieszkania, tel. kontaktowy (najlepiej mail)

Informacje

Cytat i wspomnienie na dziś

Każdy krok zostawia ślad.
przysłowie chińskie

św. Piotra Damiana, biskupa i doktora Kościoła

Polecamy

Kontakt

Masz pytania?

franciszkanie(małpa)tychyofm.pl


Adres:

Tychy,

ul. Paprocańska 90


Zadzwoń do nas!

(32) 217-84-29


Konto Parafii

ING Bank Śląski o/Tychy

43-100 Tychy Aleja Niepodległości 106

66 1050 1399 1000 0022 1531 2832


Numer konta walutowego (EURO):

Zakon Braci Mniejszych (Franciszkanów)

Dom Zakonny w Tychach

Paprocańska 90

43-100 Tychy

ING Bank Śląski: INGBPLPW 46 1050 1399 1000 0023 2464 4026

Copyright 2016-2019 © Parafia pw. Św. Franciszka i Św. Klary w Tychach