Jeśli jesteś uczniem III klasy gimnazjum, to dobrze trafiłeś :)

Witaj na trzecim (ostatnim) roku przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania!

Terminy katechez: 15 lutego, 15 marca 2017 r. o godz. 19.oo. Przed bierzmowaniem odbędzie się 1-dniowy Dzień Skupienia (wyjazdowy) oraz egzamin decydujący.

Bierzmowanie: piątek, 28 kwietnia o godz. 18.3o.

Każdy katolik zobowiązany jest do uczestniczenia w Mszy św. niedzielnej. Żeby w pełni uczestniczyć w Eucharystii konieczne jest przyjęcie Komunii św.
Do tego zaś, potrzeba być w stanie łaski uświęcającej, którą uzyskujemy w sakramencie pokuty i pojednania(I-piątek miesiąca od 17.00). Z tego powodu, nie podlega dyskusji kwestia regularnego uczestniczenia kandydata do bierzmowania w tych sakramentach.

Oprócz tego zachęcam do jak najczęstszego korzystania z innych form i praktyk pobożnościowych, szczególnie tych, związanych z danym okresem liturgicznym.
Żeby jednak nie było żadnych niedomówień, każdy kandydat zobowiązany jest w czasie najbliższego roku do uczestnictwa:

w katechezie szkolnej;

10 x nabożeństwo różańcowe (październik);

10 x Roraty;

10 x nabożeństwo majowe;

2 x Gorzkie Żale;

3 x Droga Krzyżowa;

nabożeństwo TRANSITUS 3 X

Rekolekcje wielkopostne (mogą być szkolne).

Dodatkowo obowiązują wszystkie, zapowiedziane wcześniej, spotkania formacyjne.

Na koniec każdy kandydat wykaże się znajomością Małego katechizmu, liturgii sakramentu bierzmowania i weźmie udział w próbach liturgicznych.

Osoby nie ochrzczone w naszej parafii potwierdzą swój chrzest św. stosownym dokumentem. Dodatkowo wszyscy spoza parafii, przyniosą zgodę swojego proboszcza na przyjęcie bierzmowania w naszej parafii.

WSZYSTKIE CZYNNOŚCI ZWIĄZANE Z WASZYM PRZYGOTOWANIEM DO BIERZMOWANIA POTWIERDZACIE W INDEKSIE BIERZMOWAŃCA, KTÓRY OTRZYMALIŚCIE NA SPOTKANIU.

 

Informacje

Polecamy

Kontakt

Masz pytania?

franciszkanie(małpa)tychyofm.pl

Adres:

Tychy,

ul. Paprocańska 90

Zadzwoń do nas!

(32) 217-84-29