Ogłoszenia

XI NIEDZIELA ZWYKŁA, 25 VI 2017 r.

1/ O godz. 18.oo nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa.

2/ W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej – nieszpory i adoracja Najśw. Sakramentu.

3/ W czwartek przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA. Kolekta przeznaczona na tzw. Świętopietrze, czyli na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Msze św. o godz. 7.oo, 9.oo i 18.3o.

4/ W sobotę o godz. 8.3o różaniec św. i Msza św. w intencji członków Żywego Różańca. Po niej konferencja formacyjna. O godz. 18.oo nabożeństwo różańcowe.

5/ KOLEKTA przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na budowę kościoła i klasztoru.

6/ Przez cały lipiec i sierpień kancelaria parafialna będzie czynna w środy od godz. 16.oo-17.3o oraz w piątki tylko do południa od godz. 10.oo-11.3o.

Inne ogłoszenia: W dniu 26 IV2017 r. dokonano otwarcia Domu Hospicyjnego przy ul. Żorskiej 17 w Tychach. Zarząd Społeczny Stowarzyszenia Hospicjum im. Św. Kaliksta I w Tychach oraz pacjentów i ich rodzin wyrażają słowa podziękowania za wszelką pomoc okazaną dziełu budowy Domu Hospicyjnego, a szczególnie za ofiary złożone na wyposażenie kaplicy pw. Św. Jana Pawła II w Hospicjum.

Uwagi duszpasterskie: Synod katowicki przypomina: Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie prośbę, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

Przypomnienia: 1/ Uczestniczenie we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w okresie wakacyjnym ma być nie tylko spełnieniem obowiązku, ale także osobistą potrzebą wiernych. Zachęcamy, by w okresie wakacji odwiedzać sanktuaria, jak również brać udział w rekolekcjach zamkniętych.

2/ Wiernym udającym się do krajów, w których nie ma kościołów katolickich, przypominamy, że można uczestniczyć w liturgii kościołów prawosławnych, które choć odłączone, posiadają prawdziwe sakramenty, a szczególnie kapłaństwo i Eucharystię.

 

 

 

 

Informacje

Polecamy

Kontakt

Masz pytania?

franciszkanie(małpa)tychyofm.pl

Adres:

Tychy,

ul. Paprocańska 90

Zadzwoń do nas!

(32) 217-84-29