Pielgrzymka do LIBANU

PIELGRZYMKA  do LIBANU

6 – 11 czerwca 2018 r.

 1 dzień – Zbiórka uczestników na lotnisku w Krakowie lub Katowicach. Odprawa biletowo – bagażowa, po której wylot z Polski. Przylot do Bejrutu, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – Śniadanie.  Całodniowe zwiedzanie Bejrutu, spacer po centrum miasta, podczas którego zobaczymy m.in. Al-Manara i Muzeum Narodowe, które w swych początkach zawierało jedynie kolekcje Raymonda Weilla – francuskiego oficera stacjonującego w Libanie. Dziś muzeum rozrosło się i stanowi jedno z najbardziej znaczących muzeów na Bliskim Wschodzie. Powrót na obiadokolację i nocleg. 

3 Dzień – Śniadanie. Przejazd do Annaja, wioski położonej 14 km od Byblos. Całodzienny pobyt. Wioska jest popularnym miejscem pielgrzymkowym Chrześcijan, ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Szarbela Machlufa. Święty Szarbela Machluf został beatyfikowany w 1965 roku, a kanonizowany w 1977 roku przez Papieża Pawła VI. Do dnia dzisiejszego grobowiec świętego odwiedziło ponad 4 mil pielgrzymów, a ponad 23 tyś. z nich zostało cudownie uzdrowionych. Całodzienny  pobyt w miejscowości  (procesja w 22 dzień każdego miesiąca z pustelni św. Piotra i Pawła do Sanktuarium św. Marona i św. Charbela). Powrót na obiadokolację i nocleg. 

4 dzień – Śniadanie. Przejazd do Annaja. Czas na modlitwę prywatną. Następnie udamy się do Jarabta, miejsca pochówku i kultu św. Rebeki Pietry Chobok Ar-Rajes. W październiku 1885 r. podczas modlitwy prosiła Boga, by dał jej udział w zbawczej męce Chrystusa. Od tej pory cierpiała z powodu wielu dolegliwości, ale znosiła je z cierpliwością i pokorą. W 1899 r. całkowicie straciła wzrok, a wkrótce także została sparaliżowana, ale wciąż dziękowała Bogu za wszystko, szczególnie za dar cierpienia. Zmarła 23 marca 1914 r. W roku 1985 została wyniesiona na ołtarze i kanonizowana przez Papieża Jana Pawła II w 2001 r. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

5 dzień – Śniadanie, po którym przejazd  do Lasu Bożych Cedrów, małego rezerwatu cedrów libańskich, które porastają zbocza góry Makmal. Razem z Wadi Kadisza (Świętą Doliną), Las Bożych Cedrów został w 1998 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Docieramy do Baszarri położonego na zboczu góry miasta, otoczonego cedrowym lasem. W VII wieku chrześcijanie maroniccy uciekając przed prześladowaniami osiedlili się na górzystym terenie, a znajdująca się nieopodal Święta Dolina stała się duchowym centrum kościoła maronickiego. Miasto jest też miejscem narodzin słynnego libańskiego pisarza, poety, malarza i rzeźbiarza – Chalila Dżubrana. W mieście i jego okolicach zobaczyć można takie obiekty jak np. grób i muzeum Chalila Dżubrana oraz Beka Kafra będące miejscem narodzin św. Charbela Makhloufa. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

6 dzień – Śniadanie, po którym transfer na lotnisko w Bejrucie. Odprawa biletowo –bagażowa. Przelot powrotny do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

Cena 2150 zł + 575 $

Świadczenia:

* przelot samolotem na trasie Polska – Bejrut – Polska (lot z przesiadką w jednym
z europejskich portów lotniczych)

* komfortowy autokar w Libanie

* zakwaterowanie w hotelu, pok. 2 os. z łazienkami

* wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje)

* ubezpieczenie NNW i KL
* opiekę duszpasterza

* codzienne Msze Św.
* obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 
* opiekę polskiego przewodnika (odbiera grupę po przylocie do Bejrutu)

Cena nie zawiera:

* opłata na wstępy, napiwki, przewodników i realizację programu – 90 $

Uwaga! Paszport nie może zawierać izraelskich pieczątek i musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

Kontakt: o. Emil Pacławski mepofm@gmail.com

Informacje

Polecamy

Kontakt

Masz pytania?

franciszkanie(małpa)tychyofm.pl


Adres:

Tychy,

ul. Paprocańska 90


Zadzwoń do nas!

(32) 217-84-29


Konto Parafii

ING Bank Śląski o/Tychy

43-100 Tychy Aleja Niepodległości 106

66 1050 1399 1000 0022 1531 2832


Numer konta walutowego (EURO):

Zakon Braci Mniejszych (Franciszkanów)

Dom Zakonny w Tychach

Paprocańska 90

43-100 Tychy

ING Bank Śląski: INGBPLPW 46 1050 1399 1000 0023 2464 4026