Najbliższy krąg biblijny 3 III

Najbliższe spotkanieKręgu Biblijnego:  Wtorek, 3 marca 2020 r. w kaplicy

We wtorek 14 marca 2017 r. odbyło się pierwsze spotkanie Kręgu Biblijnego. Potrzeba stworzenia nowej grupy formacyjnej o charakterze biblijnym wynika z zaleceń II Synodu Plenarnego Archidiecezji Katowickiej oraz z potrzeb wiernych, którzy pragną zgłębiać Boży plan zbawienia zawarty w Piśmie Świętym.

Wszelka formacja chrześcijańska rodzi się poprzez życie Słowem Boga. Ono jest u jej początku, ale także Ono ją inspiruje, kształtuje, ubogaca i wskazuje drogę dalszego rozwoju. Ojciec Święty Benedykt XVI podkreśla, że: „Nie znając Biblii przypominamy człowieka idącego w ciemnościach. Słowo Biblii jest lampą umożliwiającą dostrzeżenie drogi”. Formacja jest przecież drogą, drogą, która ma na celu rozwijać człowieka. Formacja biblijna powinna leżeć u podstaw formacji chrześcijańskiej , gdyż jak mówi św. Paweł Apostoł: „Wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa” (Rz 10,17).

Celem naszej wiary jest  Chrystus, Jego mamy poznać, Jemu zaufać i dla niego żyć.  Święty Hieronim zaś pisał: Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”, a zatem aby poznać Chrystusa musimy dogłębnie poznać Pismo Święte. O jego szczególnej roli bardzo często mówił w swoim nauczaniu Jan Paweł II. Nazywał go „orzeźwiającą wodą” i „pożywieniem, które karmi duszę”.

Pismo Święte ma moc, by zmieniać życie, by budować i kształtować wiarę, a ostatecznie przybliżać do Chrystusa.  Wiara zbudowana na Słowie będzie żywa i dojrzała, wierna Bogu i nauczaniu Kościoła. Przygotuje do uczestnictwa w życiu społecznym, które realizują wierni świeccy.

Do lektury słowa Bożego zachęca nas sam Bóg przez autorów natchnionych. W Biblii znajduje się aż 200 miejsc, w których Bóg nakazuje człowiekowi czytanie Jego słowa.

Oto niektóre z nich:

Musisz poznawać i rozważać w sercu swoim i dzieciom swoim i innym mówić by rozważali i czytali, zapamiętywali słowa moje” (Pwt 11, 18-21),

Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym Słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Mt 4,4),

„Błogosławiony ten, który czyta, i ci, którzy słuchają słów proroctwa” (Ap 1,3).

Do tych i innych Słów Boga nawiązuje św. Jan Paweł II, gdy zaleca wiernym: „Aby poznać prawdziwą tożsamość Chrystusa, chrześcijanie powinni powrócić z odnowionym zapałem do Biblii, czy to przez świętą Liturgię przepełnioną Słowem Bożym, czy to przez pobożną lekturę, czy przez odpowiednie do tego instytucje i inne pomoce”. Niech te wskazania Jana Pawła II przyświecają nam w budowaniu formacji biblijnej w naszej parafialnej wspólnocie.

Przyjdź na spotkanie ze Słowem Bożym!

 

Informacje


Warte do zapoznania


Chrześcijanin to osoba, która ciągle mówi: „Dzisiaj rozpoczynam”.
Enzo Bianchi

Polecamy

Kontakt

Masz pytania?

franciszkanie(małpa)tychyofm.pl


Adres:

Tychy,

ul. Paprocańska 90


Zadzwoń do nas!

(32) 217-84-29


Konto Parafii

ING Bank Śląski o/Tychy

43-100 Tychy Aleja Niepodległości 106

66 1050 1399 1000 0022 1531 2832


Numer konta walutowego (EURO):

Zakon Braci Mniejszych (Franciszkanów)

Dom Zakonny w Tychach

Paprocańska 90

43-100 Tychy

ING Bank Śląski: INGBPLPW 46 1050 1399 1000 0023 2464 4026

Copyright 2016-2020 © Parafia pw. Św. Franciszka i Św. Klary w Tychachfb